Name                                                School               Program                                  Grad          Honored

James Acord                                      Wooster         Welding                                         1972        2014

Christine Bennet Anderson                  Chippewa       Horticulture                                   1972        1989

John Berkey                                       Orrville           Machine Trades                              1972        1989

Kevin Bing                                         Rittman          Horticulture                                   1985        2007

Michael Boggs                                    Orrville           Welding                                         1983        1993

Lynette Yoder Boggs                           Orrville           Drafting                                         1985        2009

Mike Boldman                                    Smithville       Food Service                                  1972        2002

Peg Johnson Boldman                         Norwayne      Child Care                                      1972        2002

Jon Bollinger                                       Wooster         Machine Trades                              1983        1993

Martha Boyens Bollinger                     Wooster         Secretary/Steno                             1975        1987

Gary Bonewitz                                    Triway            Auto Body                                      1972        1991

Jim Boreman                                      Orrville           Precision Machining                       1995        2008

Cheryl Blewitt Boyer                           Northwestern Data Processing                              1982        2009

Lon Briggs                                         Smithville       Drafting                                         1974        1998

Tracy Hackworth Brown                      Norwayne      Medical/Dental Assisting                1993        2006

Mike Buchholz                                    Wooster         Farm Management                        1980        2002

Stanley Carmony                                Norwayne      Farm Management                        1973        2006

Jon Caskey                                         Orrville           Machine Trades                              1977        1995

Robin Wachtel Clemens                       Northwestern Practical Nursing                            1983        1998

Amy Rickabaugh Cline                         Triway            Drafting                                         1979        1993

Denee Widmer Crumley                     Rittman          Marketing Education                      1976        2001

Lisa Purdum Cygan                             Waynedale     Office Machines                             1984        2003

Frank Dannemiller                              Chippewa       Truck Mechanics                            1984        2014

Mike Decker                                       Doylestown    Finance Specialist                           1981        2011

Shannon Delaney                               Wooster         Accounting                                     1982        2006

Dennis Derflinger                                Orrville           Diversified Cooperative Training      1974        1991

Natisha Florence                                 Orrville           Cosmetology                                  1998        2008

Becky Wooster Foster                         Chippewa       Drafting                                         1974        1987

Gary Gallion                                        Norwayne      Computer Occupations                   1979        1987

Ed Gasser                                           Norwayne      Electronics                                     1971        1997

Ann Zollinger Gerber                          Norwayne      Finance Specialist                           1981        1997

Shelly Graham-Norris                          Smithville       Medical/Dental Assisting                1982        2001

Melinda Raught Hartzler                     Waynedale     Early Childhood Education & Care    1991        2013

Connie Gasser Herman                       Smithville       Cosmetology                                  1976        1994

Donald Monie Holmes                        Dalton            Drafting                                         1972        2011

Judi Pittman Holmes                           Norwayne      Secretary/Stenographer                 1977        1999

Jody Wolfe Hostetler                          Waynedale     Adult Practical Nursing                   1986        2000

Tammy Foltz Hunter                           Northwestern Secretary/Steno                             1981        1990

Bill Travis Hutchinson                          Orrville           Auto Body                                      1976        2016

Sarah Tope Ison                                  Smithville       Executive Secretary/Admin Support 1999        2016

Benjamin Jackson                               Chippewa       Engineering Technologies               2007        2013

Randy Jacobs                                      Waynedale     AgriBusiness                                  1980        1998

Diane Indermuhle Jarrett                    Norwayne      Practical Nursing                            1984        2015

Henry Jeanneret                                 Orrville           Welding                                         1972        1990

Mary Jenkins                                      Norwayne      Medical Office Management          2007        2013

Jeff Kelly                                                    Wooster         Welding & Metal Fabrication           1994        2001

David Kiefer                                       Smithville       Welding                                         1973        1987

Stacy Bretz Klingerman                       Orrville           Cosmetology                                  1989        2005

David Knapp                                       Waynedale     Marketing                                      1970        1987

Julie Leathers                                     Orrville           Secretary/Steno                             1981        1987

Jan Lemon                                          Waynedale     Adult Practical Nursing                   2001        2012

Ross Lilley                                                  Triway            Electronics                                     1973        2003

Ginny Starcher Lingle                          Smithville       Secretary/Stenographer                 1987        2005

Corine Carpenter Mann                       Smithville       Cosmetology                                  1973        2012

Dean Markley                                     Orrville           Practical Nursing                            1986        1996

Paul Marty                                         Norwayne      Precision Machining                       1988        2013

Robyn Westfall McClintock                 Orrville           Computer Occupations                   1987        2015

Debra Widmer McDonald                   Rittman          Child Care                                      1978        2002

James Miller                                       Waynedale     Auto Body                                      1986        2002

Kelly Carmony Miller                           Norwayne      Computer Occupations/CBE            1994        2007

Robin Steiner Miller                            Norwayne      Secretary/Steno                             1981        1992

Mark Morrison                                   Northwestern Welding                                         1984        2011

Dusty Mosier                                      Smithville       Auto Body                                      1971        2000

Linda Schaffter Mowrer                       Norwayne      Secretary/Steno                             1981        1991

Tom Nadelin                                       Wooster         Industrial Building Maintenance      1979        1999

Karen Tenley Noe                               Norwayne      Cooperative Office Education          1971        2000

Steve Numbers                                  Norwayne      Horticulture                                   1971        1988

Vickie Nussbaum                                Orrville           Secretary/Steno                             1973        1992

Shelly Hughes Perry                            Chippewa       Dental Assisting                              1973        2000

Anita Reed Peters                              Northwestern Cosmetology                                  1980        1996

Malcolm Peterson                              Northwestern OWE                                              1980        2004

Cindy Kois Phillips                               Norwayne      Cooperative Business Education      1988        1995

Greg Piatt                                           Rittman          Agricultural & Industrial Mechanics 1974        1994

Scott Plance                                       Dalton            Machine Trades                              1983        2005

Tom Poulson                                      Wooster         Horticulture                                   1975        2009

Ginger Brown Preston                        Northwestern Practical Nursing                            1989        2007

Tom Purdy                                         Wooster         Drafting                                         1970        2008

Vicky Wilson Puster                            Norwayne      Accounting/Financial                      1977        1999

David Rabatin                                     Waynedale     Auto Body                                      1989        2010

Amy Ramseyer                                   Norwayne      Office Machines/CBE                      1993        2009

Donna Reed                                       Northwestern Secretary/Steno                                      1975        1988

JenniferJohnson Reeves                       Waynedale     Cosmetology                                  1996        2001

Randall Robart                                    Chippewa       Drafting                                         1975        2004

William Romick                                   Norwayne      Electronics                                     1978        1987

Linda Lee Schaffter                             Norwayne      Adult Ed Practical Nursing               2001        2016

Cory Seiler                                          Orrville           Criminal Justice                              2006        2015

Dottie Alexander Sines                       Wooster         High Skill Steno                              1976        1994

Markus Smith                                     Wooster         Cosmetology                                  1990        1999

Lydia Miller Stahl                                Rittman          Marketing                                      1978        1999

Rick Stair                                            Triway            Agricultural & Industrial Mechanics 1978        1996

Dianne Fawcett Stair                           Wooster         Office Machines                             1980        2004

Char Stanford                                     Norwayne      High Skill Steno                              1973        1997

Daniel Steiner                                     Waynedale     Ag Mechanics/Power Technologies 2006        2012

Cheryl Stoner                                     Chippewa       Steno                                             1977        1987

Lydia Gilyard Thompson                     Wooster         Adult Practical Nursing                   1969        2007

Joanne Patrick Trogdon                       Smithville       Secretary/Steno                             1981        1993

Tricia Mollica Walker                          Chippewa       Cosmetology                                  1993        2004

Larry Wilcox                                        Triway            Marketing                                      1973        1995

Keith Winkler                                      Norwayne      Agricultural & Industrial Mechanics 1974        1997

Julie Huff Wyatt                                     Rittman          Medical Assisting                            1989        2011

Brenda Ziegler                                    Smithville       Cosmetology                                  1978        2015